Połączenie siwych włosów  i starości rodzi się w naszym umyśle. Ktoś znajdzie swoje pierwsze siwe włosy, mając 20 lat i na pewno nie myślimy o nim, że jest stary. W przeciwieństwie dżentelmen  w latach, który nie ma wcale siwych włosów, a czasy kiedy uważano go za młodzika już dawno minęły. A więc wiek i siwe włosy nie muszą iść w parze.

Dlaczego jednak włosy siwieją, dlaczego melanocyty, komórki wytwarzające pigment - kolor włosów, nagle blakną, tego nawet naukowcy nie wiedzą?

Co możemy zrobić dla siebie, dla naszego zdrowia i dla własnych włosów – to sprawa oczywista. Unikać stresu, relaksować, zadbać o zróżnicowaną dietę, żyć zdrowo – to powinno być naszym celem. Zmienić sposób myślenia i na pewno nie robić sobie kłopotów na zapas. Wyzwalająca jest akceptacja, nie robienie sądów i porównań. Pokochać siebie, doświadczać szczęścia, spokoju, przygody życia.

A jeśli mamy potrzebę maskować siwe włosy, to na pewno znajdziemy sposób, który będzie odpowiadał nam i będzie zgodny z naszym stylem życia.

A może się zdarzyć, że nadejdzie czas, kiedy już nie będziemy ukrywać siwiznę, a wręcz przeciwnie, odkryjemy w niej coś wyjątkowego i niepowtarzalnego.