Jeśli chcesz kupić spray lub go kupiłeś, to zdecydowanie powinieneś wiedzieć, że każdy produkt może mieć strony ujemne, jeśli nie jest właściwie używany. Nowe kosmetyki do włosów, które zakrywają siwe włosy w okresie między koloryzacją, są idealne do natychmiastowego użycia. Spraye są wodoodporne. Zmywane są z włosów i skóry szamponem.

Zalecamy rozpylanie bardzo cienkiej warstwy na włosach i tylko tam, gdzie widoczne są odrosty. Jeśli niepotrzebnie spryskujesz włosy grubą warstwą, cząsteczki pigmentów nie przylgną do włosów i będą brudzić palce, ubrania, czapkę. Możesz uniknąć tej niedogodności związanej z brudzącymi cząsteczkami, spryskując włosy bardzo delikatną warstwą, następnie po wyschnięciu sprayu szczotkując włosy lub lekko przecierając je ciemnym ręcznikiem lub chusteczką. Możesz również spryskać włosy lakierem do włosów.

Do przekrycia wystarczy bardzo mała dawka, która ”przyklei” się do włosów a reszta pozostaje na szczotce, ręczniku,chusteczce. Zdecydowanie nie zakładaj na głowę jasnej czapki (na ciemnej nie będzie brud widoczny). A jeśli nie chcesz mieć brudnej poduszki, przed pójściem spać wytrzyj odrosty ręcznikiem.

Zabrudzoną odzież lub plamy można wyprać w zwykłym proszku do prania.