Orzechy zostały sprowadzone do nas z Włoch, stąd nazwa orzech włoski. Jest to roślina, której owoce, liście i łupiny mają zbawienne działanie.

Ekstrakt z liści orzecha włoskiego ma działanie przeciwbakteryjne, dezynfekujące i przeciwgrzybicze. Ekstraktem z liści można płukać gardło, pić, używać do oczyszczania skóry, przemywania oczu itp. Bardzo dobrze sprawdza się również przy stanach zapalnych i grzybiczych skóry i paznokci, łuszczycy, poceniu się stóp, przeciwłupieżowo, przeciw wszom, odmrożeniach i innych dolegliwościach.

Silny napar z liści może być również stosowany jako płukanka, podkreślająca kolor ciemnych włosów. Ponadto leczy, oczyszcza, koi skórę głowy, ale także wzmacnia cebulki włosów i wspomaga wzrost włosów.

Ponieważ jest to substancja naturalna, a nie chemiczna, nigdy nie uzyskamy pełnego zabarwienia włosów, a zwłaszcza siwizny. Podkreśli naturalny kolor włosów.

Wyciąg z orzecha włoskiego znajduje się również w szamponie Colorwin men, który retuszuje siwe włosy. Panowie stosujący szampon chwalą sobie wyraźniejszy odcień swoich naturalnych włosów i jednocześnie doceniają, że ich włosy są mocniejsze. Zauważyli również, że ich łupież zniknął. Razem zadziałało kilka efektów.

Owoce, czyli jądra orzecha włoskiego zawierają również wiele cennych substancji: żelazo, fosfor, potas, witamina A, C i B, kwasy alfa-linolenowe i omega-3. Orzechy to doskonałe źródło minerałów, białka i szlachetnych tłuszczy, które poprawiają stan naszego serca, naczyń krwionośnych, mięśni, włosów, cery i skóry. Dlatego warto wkomponować ich do naszego jedzenia.

Skorupki też można w wartościowy sposób zużytkować. Ciemnobrązowy wywar jest doskonałym lekarstwem na suchy i mokry kaszel i pomaga go usunąć. Zawiera również dużo jodu, więc osoby cierpiące na jego niedobór mogą pić wywar przez dłuższy czas.

Puste skorupki mogą też stworzyć romantyczny klimat - zamieniając je w małe świecące łódeczki w misce z wodą.

Na koniec dodajemy prosty przepis na wino orzechowe leczące nie tylko anemię:

  • 2 łyżki stołowe posiekanych liści orzecha włoskiego
  • 1 łyżka stołowa posiekanej pokrzywy
  • 1 litr czerwonego wina dobrej jakości

Zmieszać razem i zostawić przez dwa tygodnie w ciepłym miejscu,

Codziennie potrząsać. Następnie przecedzić do szklanej butelki i przechowywać w ciemności.

A wieczorem pijemy 0,5 dcl na zdrowie i jednocześnie na dobry nastrój.